Kopiowanie treści zabronione

Odpowiednie odżywianie, utrzymanie zdrowej masy ciała i regularne ćwiczenia pomagają utrzymać zdrowie psychiczne w dobrym stanie. Coraz więcej badań sugeruje, że istnieje inna potencjalna strategia, aby mózg był bardziej odporny na stres i negatywne czynniki zewnętrzne. Obejmują one marihuanę.

Profilaktyka

Wiele aktualnych strategii ochrony mózgu w celu zmniejszenia wtórnej odpowiedzi na uraz lub duży stres opiera się na interwencjach pourazowych. Lepszą strategią byłoby interweniowanie przed traumą u osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka. Niektóre składniki konopi, takie jak THC, a zwłaszcza kanabidiol (CBD), wydają się idealne do takiego zadania.

W jaki sposób konopie indyjskie mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom mózgu

System endokannabinoidów zapewnia ramy dla wielu korzyści związanych z ochroną mozgu. Receptory kannabinoidowe typu I i II (CB1 i CB2) są silnymi regulatorami uwalniania glutaminianu, mogą działać przeciwzapalnie i ułatwiać działanie przeciwutleniające.

Sposób działania

Ta ważna rola receptorów CB wspiera korzyści THC, które bezpośrednio aktywują receptory CB1 i CB2, oraz CBD. Receptory CB1 znajdują się na komórkach mózgowych, a ich aktywacja przez endogenne kanabinoidy lub THC tłumi ich komunikację. W szczególności, receptory CB1 mają głęboką zdolność do zmniejszania uwalniania glutaminianu , podkreślając potencjał znaczących kannabinoidów do tłumienia szkodliwych skutków glutaminianu po urazie mózgu. Ponieważ nadmierna sygnalizacja glutaminianu jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do wczesnego etapu uszkodzenia ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zacząć ograniczać ryzyko poważnego uszkodzenia mózgu, a nawet śmierci.